100.031UK
Adastra
In Stock
Quantity
Estimated Shipping Costs
Shipping Costs
Want to check another country or courier?
Have a question about this item? Ask our Experts!
Call: 0161 768 0315 (Mon-Fri - 9am - 5pm)
A wide range speaker with a 13cm (5.25") polypropylene cone with foam rubber surround to minimise distortion. The housing is made from white ABS with a rigid steel grille also in white to mount discreetly into a ceiling.
100.031UK
Power max. 35W
Frequency response 100Hz - 12kHz
Impedance 8 ohms
Mounting depth 54mm
Dimensions 60 x 190mmØ
Weight 1.25kg
Cutout 170mmØ
SPL max. 88dB
Woofer 130mm (5.25") PP cone
Power rms 20W
Power max. 35W
Impedance 8 ohms
Mounting depth 54mm
Dimensions 60 x 190mmØ
Weight 1.25kg
Cutout 170mmØ
SPL max. 88dB
Woofer 130mm (5.25") PP cone
Power rms 20W